Bergen a kapuja a Norvég fjordoknak és egy jól működő kikötő is egyben. Ennek a városnak jelentős történelme és a hagyományai mellett kisvárosi bája és hangulata van. Sétálni a régi utcákon és sikátorokban, ahol az emberek évszázadokon át éltek...

Az északi fjordok bűvöletében - Budapest, Repülő

Az északi fjordok bűvöletében - Budapest, Repülő  

Norvégia, Bergen
Indulások: 2026.06.03-tól
Időpontok: 1 db
Ellátás: reggeli
Típus: körutazás
Szállás: Egyéb
Utazás: menetrendszerinti járattal

Program:

1. NAP BUDAPEST – STAVANGER Reggel Budapestről, átszállással Stavangerbe utazunk. Ezt követően busszal és gyalog felfedezhetjük a Gamle Stavangert, a régi városrészt és a kikötőt. Sétálunk az elbűvölő, fehérre festett faházak között. Következő megállónk a város katedrálisa. Norvégia legnagyobb középkori temploma lenyűgöző freskókkal és látványos díszítéssel. Az épület kulturális és vallási értékekben is bővelkedik. Szállás. 2. NAP FAKULTATÍV KIRÁNDULÁS: SZÓSZÉK-SZIKLA Megreggelizünk, majd egy fakultatív kirándulás keretein belül felkeressük Norvégia híres kirándulóhelyét, a Szószék-sziklát. A programot CSAK a sportosabbaknak ajánljuk, mivel a sziklához emelkedőn és sziklás terepen lehet feljutni, de az erőfeszítés kifizetődik, ugyanis a tetejéről fantasztikus kilátás nyílik a Lysefjordra. Túrázás a Szószék-szikla tetejére (autóbusz transzferrel): 185 € (min. 6 főnél magyar idegenvezetővel, 6 fő alatt helyi, angolnyelvű túravezetővel). A kirándulás után délután érünk vissza Stavangerbe, ahol szabadidő. Aki nem jön a kirándulásra, annak szabadprogram az óceán parti városban, vagy pedig részt vehet egy kb. 3 órás fjordi hajózáson, amelynél szintén a Szószék-sziklát tekintheti meg, csak alulról, a fjord vízéről. Fjordi hajózás Stavangerből a Szószék-sziklához: 120 €. A magyar idegenvezető tervezetten a túrázókkal tart, így a hajókázás ideje alatt nem lesz magyar nyelvű tájékoztatás, de a látvány így is szemet gyönyörködtető lesz. 3. NAP STAVANGER – BERGEN Délelőtt Stavangerből Bergenbe hajózunk. Az út során élvezhetik a csodálatos norvég fjordok látványát, megcsodálhatják a Lysefjord lenyűgöző szikláit és a festői falvait. Gyönyörködünk a lenyűgöző tájban és tengerben. Kikötés után ismerkedünk Bergen belvárosával. Bryggennél található a hangulatos halpiac, ahol számtalan különleges halat láthatunk, sőt meg is kóstolhatjuk azokat. Az UNESCO Világörökségi Listán szereplő Hanza-házak közt sétálva ismerkedünk a tradícionálisan épített faépületekkel. Az érdeklődők egyénileg megtekinthetik a Hanza Múzeumot is. Meglátogatjuk a Mária templomot és a Hakon erődöt is. Javasoljuk próbálják ki a Fløibanen kisvonatot, ami a Fløyen hegy tetejére megy fel, így a magasból is letekinthetünk a városra és a környező fjordokra, szigetekre. Szállás. Fakultatív vacsora. 4. NAP FJORDI HAJÓZÁS – BERGEN – BUDAPEST Délelőtt háromórás fjordi hajózáson vehetünk részt. A Bergenből induló hajónk lenyűgöző tájakon halad keresztül. A kristálytiszta vízen haladva káprázatos panorámában gyönyörködhetnek. A túra során láthatóak színes, tipikus északi házak, melyek a nyugalom szigetei. Fakultatív fjordi hajózás Bergenből: 48.000,- Ft. Visszaérkezés után szabadidő, ajándék- és emléktárgyak vásárlására. Ekkor lesz idő arra is, ha valaki étkezni szeretne, mert elég hosszú repülőút áll előttünk. Délután transzfer a repülőtérre és átszállással hazautazunk Budapestre.


Kérdés esetén keresse irodánkat bizalommal (utazásszervező: Proko Travel Kft., engedélyszám: R0857/1993).

220 501 Ft/fő-től +
Norvég fjordok és fjellek - Budapest, Repülő

Norvég fjordok és fjellek - Budapest, Repülő  4*

Norvégia, Oslo
Indulások: 2026.07.14-tól
Időpontok: 2 db
Ellátás: reggeli
Típus: körutazás
Besorolás: 4*
Szállás: Hotel
Utazás: menetrendszerinti járattal

Utazas:

Program 1.nap

Elutazás Budapestről a kora délutáni órákban, érkezés Osloba Transzfer a repülőtérről a szállodába, közben informatív városnézés. Oslo nem büszkélkedhet jelentősebb műemlékekkel és nevezetességekkel, mégis
hangulatos, mondhatni: emberléptékű város, olyan, ahol szívesen sétál, gyalogol az ember. Már csak azért is, mert a főváros területének nagy részét erdő borítja. Számos, megtekintésre érdemes múzeuma, építészeti műemléke fákkal körülvéve többnyire a belvárosban található, és gyalogszerrel is könnyen elérhető. Szállásunk elfoglalása.

2.nap

Reggeli a hotelben, szabad program, majd indulás buszunkkal Geilo városának térségébe, szállás, vacsora

3.nap

A reggelit követően átkelés a Vöringfoss vízeséshez, amely a legnagyobb az országban, majd kisebb kitérővel a Tvindenfossen vízesést is megtekintjük. Folytatva utunkat átkelés Norvégia leghosszabb függőhídján, a Hardenger-hídon, utazás Bergenbe. Fenséges vízesések, buja zöld növényzet, kristálytiszta levegő, apró színes faházikók, virágokkal teli parkok és napsütés hajnaltól éjszakáig. A Skandináv-félsziget varázslatos városa Bergen, a norvég település számos emlékezetes látnivalóval várja vendégeit. A zegzugosan kanyargó, macskaköves utcák, a fából készült, választékos lakberendezői ízlésről tanúskodó házak, a szökőkutakkal teli, gondozott parkok azonban még záporok idején is sétára csábítanak. Városnézés csoportkísérőnkkel, majd a szállás elfoglalása.

4.nap

Reggeli után újabb kört teszünk Bergenben. A város központi része a Bryggen, azaz a rakpart. Az itt sorakozó színes, csúcsos oromzatú, hanza stílusban épült fa házikók az UNESCO Világörökségéhez tartoznak. Különleges élmény sétálgatni közöttük, hiszen a szűk átjárókat nem kő, hanem hajópadló fedi. A haragoszöld, jéghideg tenger partján minden nap van halpiac. A tenger friss "gyümölcsei": rákok és kagylók közül válogathatunk, s akinek kedve van, megkóstolhatja a nyers lazacos szendvicset vagy a füstölt bálnahúst is. Délután kompátkelés a Világ leghosszabb és legmélyebb fjordján, a Sogne-fjordon. Szállásunk a Jostedalsbreen gleccsermező közelében lesz.

5.nap

Az egész napot a vidék felfedezésének szenteljük. Elsőként a gleccsermezőt fedezzük fel, majd következik a Geiranger fjord, a világ talán legimpozánsabb fjordja, amelyet Norvégia ékszerének is neveznek. Csaknem 16 kilométer hosszan kacskaringózik a szárazföld belsejébe a More ag Romsdal-hegység 2000 méter magas vonulatai között egészen Geiranger pici városáig. Egy órás hajókázás Geirangerből Hellesyltbe. Ezt követően folytatjuk utunkat Alesund városába, amely 2009-ben elnyerte a legszebb norvég város címet. Szállásunk is a városban lesz.

6.nap

Délelőtt sétálunk Alesund városában majd autóbusszal felmegyünk a város fölé magasodó dombra, ahonnan a város és környékének, a fjordnak a panorámájában gyönyörködünk. Tovább buszozunk meseszép tájakon Favangba, ahol az éjszakát töltjük.

7.nap

Kora reggel indulunk Lillehammer városába, ahol az olimpiai műlesikló sáncnál kezdjük a programunkat. Kis szerencsével, ha az időjárás is megengedi, székes felvonóval felmegyünk a pálya tetejére gyönyörködni a táj szépségében. Innen a Norvégia legrégebbi és legnagyobb skanzenjébe folytatjuk programunkat, ahol lesz részünk látnivalókban, sok információban és nevetésben is (ezekről a skanzen személyzete gondoskodik). Utunkat Oslóofelé folytatjuk, ahol az éjszakát töltjük.

8.nap

 A reggelit követően szabad program, ami még kimaradt Oslonól. A délutáni órákban a menetrend függvényében hazautazás.

Menetrend

2026.08.18.

Honnan - Hová Indulási idő: Érkezési idő: Budapest (BUD) - Oslo (OSL) 13:00 15:30 Oslo (OSL) - Budapest (BUD) 18:30 20:50

2026.07.14.

Honnan - Hová Indulási idő: Érkezési idő: Budapest (BUD) - Oslo (OSL) 13:45 16:15 Oslo (OSL) - Budapest (BUD) 18:30 20:45

Norwegian Air menetrend szerinti járata

A menetrendváltozás jogát a légitársaság(ok) fenntartják

Fontos információk
  • Vacsora felár: 145.000 Ft/fő (6 alkalom, egy benne van az árban)
  • Helyszínen fizetendő belépők: 400 NOK/fő (40 EUR/fő) - 2025-es árak
  • A díj a feladott poggyász árát tartalmazza.
  • Utazás: a Norwegian Airlines közvetlen járatával
  • Elhelyezés: tipikus skandináv, 3-4*-os szállodák, 2-3 ágyas zuhanyzós szobáiban
  • Ellátás: reggeli, vacsora felár ellenében kérhető
Útvonal

 

716 400 Ft/fő-től +

Bergen a kapuja a Norvég fjordoknak és egy jól működő kikötő is egyben. Ennek a városnak jelentős történelme és a hagyományai mellett kisvárosi bája és hangulata van. Sétálni a régi utcákon és sikátorokban, ahol az emberek évszázadokon át éltek igazán meseszerű. Találhatóak itt kis faházak, macskaköves utcák és kőlépcsők is a meredekebb részeken és rengeteg virág mindenütt.